Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede ?

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Nerede, Hangi Ülkede Başlıyor

Euro 2020, için dünyanın her yerinde oldukça heyecanlı bir bekleyiş bulunmaktadır. Özellikle şampiyonada hangi ülkelerin ter dökeceği belli olduktan sonra sporseverlerin duydukları heyecan yüzdesinde de bir artış gözlemlenmiştir. Elemelerin neticelenmesinin ardından asıl maçların hangi ülkelerde oynanacağı araştırma konusu edilmiştir. Öncelikle Avrupa Futbol Şampiyonası ilk kes 1960 yılında gerçekleştirilmiştir. Her dört yılda bir kez yapılan şampiyona 2020 içerisinde 60.yılını kutlayacaktır.

UEFA tarafından doğrulanan haberler çerçevesinde mücadelelerin farklı ülkelerde yapılması kesinleşmiştir. Bundan kaynaklı olarak Euro 2020 avrupa şampiyonası nerede sorusu için detaylı ve farklı cevaplar elde edilecektir. Öncelikle şampiyona için bir değil tam olarak on iki farklı ev sahibi ülkenin ismi açıklanmıştır. Ev sahibi ülkeler hangileri, A Milli Takımımızın maçları nerede oynanacak, tüm detayları içeriklerimizden bulabilirsiniz.

Euro 2020 avrupa Şampiyonası Nerede?

Avrupa Futbol Şampiyonası için belirlenmiş olan şehirler ve ülkeler resmi kaynaklar tarafından açıklanmıştır. Bu bağlamda mücadelelere ev sahipliği yapacak olan ülkelerin ciddi hazırlıklar gerçekleştirdikleri de bilinmektedir. Böylece hem sporcular hem de ülkelerini desteklemek için şehirlere akın edecek olan taraftarlar herhangi bir güvenlik ya da konaklama sıkıntısı yaşamayacaklardır. Euro 2020 Avrupa Şampiyonası nerede merak edenler için açıklanan şehir isimleri;

Bakü, Roma, Saint Petersburg, Amsterdam, Bükreş, Glasgow, Dublin, Münih, Londra, Kopenhag, Budapeşte ve Bilbao şeklindedir. Her ülkenin hangi maçlara ev sahipliği yapacağı şimdiden kesinleştirilmiştir. Bu sayede şampiyonanın başlamasından sonra herhangi bir karışıklık ya da sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olacaktır. Sporseverlerin merak ettikleri ev sahibi ülkeler listesi ise bir alt başlıkta bulunmaktadır.

Euro 2020 Ev Sahibi Ülkeler

Euro 2020 ev sahibi ülkeler titiz bir çalışma sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Açıklanan şehirlerden de belli olduğu üzere gerek tanıtım gerekse gelişmişlik açısından sıkıntı içeren konumlardan uzak durulmuştur. Şampiyona ev sahiplerinden en önemlisi şüphesiz olarak İngiltere’dir. İngiltere ardından Rusya, Almanya, Hollanda, Macaristan, İskoçya, İspanya, Danimarka, Azerbaycan, İspanya ve İtalya gelmektedir. Turnuvalar hakkında en çok merak edilen konu başlıklarından bir diğeri olarak ise A Millilerimizin maçlarının hangi ülke ve şehirlerde olacağı ile alakalıdır.

Euro 2020 Türkiye maçları nerede için de ev sahibi ülke sayısı fazla olduğu için tek bir yanıt vermek doğru olmayacaktır. Ancak 12 Haziranda yapılacak olan açılış maçının İtalya ile Roma’da oynanacağını söylemek mümkündür. Rakipleri ile A Grubunda ter dökecek olan A Millilerimiz diğer maçları için Azerbaycan’a geçiş yapacaktır. Maçlar Bakü’de 17 Haziran ve 21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Başarı durumuna göre ise sıra yatı final ve final maçlarına gelecektir. Ancak İtalya ve Azerbaycan, final maçlarının oynanacağı ülkeler listesinde yer almamaktadır.

Euro 2020 Finalleri Nerede?

Euro 2020 finalleri nerede, ya da ne zaman soruları ev sahibi ülkelerin sayısının çok olmasından ileri gelmektedir. Ancak resmi verilere göre final maçlarının İngiltere’de oynanacağı kesinleşmiştir. İngiltere’nin en kapsamlı ve büyük stadyumlarından biri olan Wembley ise maçların tam adresi olarak verilmektedir. Ev sahibi ülkelerin değişim göstermesine karşın formatında herhangi bir yenilik olmayan Euro 2020 çeyrek finallerinin tarihleri 3 ve 4 Temmuz olarak açıklanmıştır.

Çeyrek finallerin arkasından ise Euro 2020 yarı finalleri nerede ne zaman sorusu gündeme gelmektedir. Yarı finallerin ise 7 ve 8 Temmuzda İngiltere’de oynanacağı bilinmektedir. Finale çıkmaya hak kazanan ülkeler ise 12 Temmuzda şampiyonanın kazanının kim olduğunu belirleyeceklerdir. Bu sayede 12 Haziran ve 12 Temmuz arasında yapılması planlanan şampiyona sona erecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir