Euro 2020 Bilbao

Haziran ayı içerisinde başlaması beklenen Euro 2020 sporseverlerin ilgisini uzun zamandan bu yana üzerinde tutmaktadır. Futbol tutkunlarının yakından bildiği üzere şampiyona elemeleri geçtiğimiz yıl içerisinde başlamıştır. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu takımlar şampiyonaya giriş bileti temin edebilmek için kıyasıya rekabet etmişlerdir. Ana ülkelerin belirlenmesinden sonra ise sıra yeniliklerin açıklanmasına gelmiştir. UEFA, şampiyonanın 60.yılı olduğu için özellikle ev sahibi ülkeler açısından yeniliklere imza atmıştır. Bundan kaynaklı olarak karşılaşmalar için on iki farklı ülke ve şehir ismi açıklanmıştır. Böylelikle futbol aşkı ve heyecanı herkes tarafından yakından takip edilebilir hale gelecektir. Euro 2020 Bilbao da resmi ev sahibi şehirlerden biridir. Geçtiğimiz günlerde yapılan kuralar çerçevesinde şehirde hangi grup maçlarının hangi tarihler arasında yapılacağı da netlik kazanmıştır.

Avrupa Futbol Şampiyonası Bilbao

Futbolseverler için dört yılda bir olarak düzenlenen Euro 2020’nin 60.yılını kutluyor olması ayrı bir anlam ifade etmektedir. Çünkü şampiyonanın galibi uzun yıllar boyunca akıllardan silinmeyecektir. Aynı durum ev sahibi ülkeler için de geçerlidir. Euro 2020 Bilbao kentinde oynanacağı için hazırlıklar uzun zaman öncesinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu sayede büyük ilgi görmesi beklenen şehirde altyapı ve ulaşım sıkıntıları yaşanmayacaktır. Aynı şekilde konaklama problemlerinin olmaması için de gereken önlemlerin alındığının altı çizilmektedir. Ülkemizden de ciddi bir talep olması beklenen maçlar için biletler internet siteleri üzerinden satın alınabilmektedir. Üstelik bu durum diğer ev sahibi ülkeler için de geçerliliğini korumaktadır. Bu sayede herkes istediği grup maçının biletini saniyeler içerisinde temin ederek stadyumlardaki yerlerini alabilecektir. Şampiyonanın bu ayağında hangi grupların karşılaşacağı ise Bükreş’te canlı olarak yayınlanan kura sonrasında netlik kazanmıştır.

Euro 2020 Bilbao Grup Maçları

Euro 2020 Bilbao grup maçları diğer gruplarda da olduğu gibi iki farklı ülke olarak belirlenmiştir. 60. yıla özgü olan bu durum çerçevesinde E Grup maçlarının bir kısmı Bilbao’da oynanacaktır. Maçların diğer kısmını seyretmek isteyenlerin ise İrlanda / Dublin’i ziyaret etmeleri gerekecektir. Peki, E Grup maçlarında hangi ülkeler karşı karşıya gelecektir? Öncelikle sayılacak olan dört farklı ülke bulunasına karşın biri henüz netlik kazanmamıştır. Ülkenin netlik kazanması için ise 26 Mart 2020’de başlayacak olan Play – Off karşılaşmalarının beklenmesi gerekecektir. Çünkü Uluslar Ligi Play Off B Grup Birincisi E Grubunun son ismi olacaktır. Euro 2020 Bilbao maçında karşılaşacağı kesin olan ülkeler ise İspanya, İsveç ve Polonya şeklindedir. Görüldüğü üzere E Grubu en az F Grubu kadar dişli rakiplerden oluşmaktadır. Ancak otoritelerin büyük bir kısmı içerisinde Fransa’nın bulunduğu F Grubunun maçlarının daha çekişmeli geçeceği şeklinde kanaat göstermektedir.

Euro 2020 İspanya Maçları

Euro 2020 İspanya hakkında bilgi edinmeden Bilbao maçlarının öğrenilmesi yersiz olacaktır. Ülke, Euro 2020 elemelerinde oldukça başarılı sonuçlar temin etmiştir. Eleme grupları içerisinde F’de yer alan İspanya grup birincisi olmuştur. İsveç, Norveç, Malta, Faroe Adaları, Romanya ise grubun diğer temsilcileridir. Ev sahibi ülkeler listesine olan İspanya, toplamda on maçta yirmi altı puan edinmiştir. Grup ikincisi olan İsveç ise yirmi bir puana sahiptir. Euro 2020 İspanya maçları stat olarak da açıklanmıştır. San Mames Stadında oynanacak olan maçların Dublin adresinin Aviva Stadyumu olduğu bilinmektedir. Peki, karşılaşmaların tarihleri nedir? Bilbao ve Dublin merkezinde oynanacak olan E Grup maçlarında ilk tarih 15 Haziran olarak belirlenmiştir. 15 Hazirandan sonra sıralı olarak 19 – 20 ve 24 Haziranda da Euro 2020 maçları oynanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir