Euro 2020 Elemeleri Ne Zamandı?

Euro 2020 elemeleri ile birlikte ismini Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde görecek olan ülkeler belirlenmektedir. Öncelikle bilmeyenler için sistemin nasıl işlediğinden bahsetmek gerekmektedir. Adilane şekilde ilerleyen şampiyona elemelerinde kura yöntemi ile belirlenen ülkeler arasında eleme maçları yapılmaktadır. Bu sene toplamda 55 adet ülke olduğu için beşerli gruplar oluşturulmuştur. Gruplarda yer alan her takım on adet karşılaşmada ter dökmüştür. Her grubun ilk ikisi ise Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan bilet kazanmıştır. Mücadeleler 2019 yılı son dönemi içerisinde oynanarak dört takım haricinde şampiyona hangi isimlerin olacağını kesinleştirmiştir.

Euro 2020 Elemeleri Ne Zaman?

Euro 2020 elemelerinde kalan son dört takım da aynı adilane sistem seyredilerek belirlenecektir. Peki, isimlerin belirlenmesi için yapılacak olan Euro 2020 elemeleri ne zaman oynanacaktır? Oldukça planlı şekilde ilerleyen turnuvalarda play off maçlarının ne zaman yapılacağı da hangi takımlar arasında oynanacağı da resmi olarak belirlenmiş durumdadır. Öncelikle eleme karşılaşmaları ne zaman sorusu için 26 Mart 2020 tarihi verilmiştir. Mücadelelerde performanslarını gösterecek olan ülkeler ise Slovakya, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, Kuzey İrlanda, İzlanda ve Bulgaristan gibi şampiyonaya doğrudan katılım hakkı elde edemeyen ülkelerin tamamı şeklinde açıklanmaktadır.

Eleme Maçları Nerede Oynanacak?

Euro 2020 elemelerinde karşı karşıya gelecek olan takımların mücadeleyi ne zaman yapacakları belirlidir. Ancak takımların oyuncu kadrosu hakkında genel bir açıklama bulunmamaktadır. Bekleyiş, kadroların maç zamanına az bir vakit kala yayımlanmasından yanadır. Bununla birlikte eleme maçları nerede oynanacak için de kesinleşen stadyum isimleri verilmemektedir. Bu bağlamda ülkelerde yer alan ve profesyonel şekilde bir eksiği bulunmayan stadyumlar tercih edilmektedir. Ancak Euro 2020 elemeleri nerede oynanacak konusunda kesinleşmeyen birimlerin şampiyona ve final maçları için uzun zaman öncesinden kesinleştiği bilinmektedir. Bu sayede mücadeleler esnasında herhangi bir karışıklık yaşanmaması ve ülkelerin uzun zaman öncesinden hazırlıklarını tamamlamaları sağlanmaktadır.

Euro 2020 Elemeleri Nerede Olacak?

Euro 2020 elemelerinde konum için belirlemeler 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ortaya çıkmıştır. Öncelikle belirlemelere göre şampiyonaya 13 farklı ülke ev sahipliği yapmaktadır. Euro 2020 elemeleri nerede olacak sorusu ise maçların hangi ülkeler arasında oynanacağına göre değişim gösterecektir. Resmi olarak temin edilen veriler kapsamında ev sahipliği statüsü elde etmiş olan ülkeler; İskoçya, Almanya, İtalya, Macaristan, Rusya, İngiltere, ispanya, Danimarka, Hollanda, Azerbaycan şeklindedir. Avrupa Şampiyonası elemeleri nerede olacak sorusunun maçın final karşılaşması için sorulması halinde açıklamaların kısa süre öncesinde değişim gösterdiği görülecektir. Değişim öncesinde karşılaşmasının Brüksel’de oynanacağı belirtilmiştir. Ancak stadyumun henüz hazır olmaması yüzünden artık final mücadelesi İngiltere’de oynanacaktır. Ülke değişimine UEFA karar verdiği için ek bir değişim daha yapılması beklenmemektedir.

Euro 2020 Elemeleri Ne Zaman Bitiyor?

Euro 2020 elemelerinden sonra belirlenen 24 takım şampiyonlar liginde birbirileri ile mücadele edeceklerdir. Ancak takımların henüz dört tanesi açıklanmamıştır. Euro 2020 elemeleri ne zaman bitiyor konusu da bu neden yüzünden önemlidir. Çünkü sona kalan dört takımın belirlenmesi için 26 Mart 2020 tarihinde mücadeleler yapılacaktır. Ülkelerin son şansları olarak nitelendirilen bu mücadeleler kapsamında ilk dört takımın listeye ismini yazdırması beklenmektedir. Euro 2020 elemeleri ne zaman bitiyor konusu şampiyonlar ligi için sorulduğunda ise 12 Haziran ve 12 Temmuz aralığı verilmektedir. Bir aylık süre içerisinde çekilecek olan kuralar kapsamında hangi ülkelerin karşılıklı ter dökeceği açıklanacaktır. Ancak son dönemece girilmeden önce bahsedildiği gibi elemelerin tamamen bitmesi lazımdır. Böylelikle takım sayısı 24’e tamamlanarak torbadan kura yöntemi ile ülkelerin isimleri çekilip mücadele tarihleri kesinleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir