Euro 2020 Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Avrupa Futbol Şampiyonası her dönemde en çok takip edilen ve taraftar toplayan futbol etkinliklerinden biri olmayı başarmıştır. Buna karşın Euro 2020’yi özel yapan farklı nedenler de bulunmaktadır. Şampiyonanın 60. yılına özel içerikler bulundurması ise nedenlerden sadece biridir. Üstelik ülkemiz eleme maçlarından oldukça iyi bir sonuç almıştır. A Milli Takımımız H Grubunda ter dökerek grubunu ikinci olarak tamamlamıştır. TRT ekranlarından canlı ve tamamen ücretsiz şekilde verilen eleme maçlarından sonra ismini 3. Torbaya gönderen A Millilerimiz için sonraki adım şampiyonadan oluşmaktadır. Sporseverler Euro 2020 kuraları hangi kanalda ve maçlar hangi kanalda önceden öğrenerek şampiyonaya giden yolda tüm detaylara hâkim olabilmektedir. Siz de şampiyona detayları için içeriklerimizi takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Euro 2020 elemelerinden galip ve ikinci gelen takımlar kura şansını yakalamış olan takımlardır. Elemeler sonrasında oluşturulan 4 farklı torbada toplamda yirmi dört takım olmasına karşın yirmisinin ismi kesindir. Diğer dördü için oynanacak Play-Off mücadeleleri belirleyici olacaktır. Euro 2020 maçları hangi kanalda kadar merak edilen kura kanalı TRT Spor olarak açıklanmıştır. Kuraların Romanya’nın başkenti olan Bükreş’te çekilmesi sırasında TRT Spor canlı olarak yayın gerçekleştirmiştir. Bu sayede sporseverler A Millilerimizin hangi ülkelerle ne zaman mücadele edeceklerini anında öğrenmişlerdir. Çekilen kuralar sonrasında ülkemizin rakipleri; İtalya, İsviçre ve Galler olmuştur. 23 Haziranda açılış maçını İtalya ile Roma’da yapacak olan A Milli Takımımız sonrasındaki mücadelelerini Bakü’de gerçekleştirecektir. Kuraların çekildiği kanalın TRT Spor olması bazı sporseverlerde mücadelelerin de bu kanalda yayınlanacağı zannını oluşturmuştur. Ancak Euro 2020 maçları TRT Spor ekranlarından verilmeyecektir.

Maçlar Hangi Kanalda?

Euro 2020 maçları hangi kanalda yayınlanacak sorusu ülkemiz için henüz netlik kazanmamıştır. Bilindiği üzere bu tür şampiyonalar genellikle özel spor kanallarından verilmektedir. Ülkemizde de alternatif spor kanalları bulunmaktadır. Hangi kanalın maçları yayınlayacağı konusu UEFA’dan yayın haklarının satın alınması ile alakalıdır. Üstelik yayın hakları maçların canlı olarak verilmesi ile yetinilmesini de gerektirmemektedir. Çünkü yayın hakları dijital paylaşım ve özet yayınlarını da kapsamaktadır. Bu sayede sporseverlerin şampiyona konusunda tüm ayrıntıları anında öğrenmeleri garantilenecektir. Son olarak Euro 2020 hangi kanalda için devlet kanallarının ismi de geçmektedir. Özelikle TRT ekranlarının yayın haklarını satın alarak sporseverlere ücretsiz şekilde şampiyona keyfi sürdürmesi beklenmektedir. Resmi bir açıklama yapılmasının hemen ardından içeriklerimizde yer alan bilgiler güncellenecektir. Bu sayede sizler de yayınların hangi kanaldan yapılacağını ve diğer gelişmeleri beklemeden öğrenebileceksiniz.

Euro 2020 Hangi Kanalda?

Euro 2020 maçlar hangi kanalda konusu sadece ülkemizi ilgilendirmemektedir. Müsabakada pek çok takım yer aldığı için UEFA yayın haklarını her ülkeye ayrı şekilde satmaktadır. Böylelikle anlaşma sağlanmasından sonra ülkeler için duyurular da yapılmaya başlanmıştır. Fransa, Euro 2020 için öncü olma vazifesini üslenmiş durumdadır. Çünkü gelen resmi açıklamalar BeIN SPORTS Fransa kanalının Euro 2020 yayın haklarını satın aldığı yönündedir. Yetkililerin duyurması ile resmi hale gelen bu haber, kanaların şampiyonanın diğer haklarını satın aldığını da doğrulamaktadır.  Toplam olarak 51 maçı ekrana getirecek olan kanalın UEFA için ödeyeceği ücret ise 88 milyon avro şeklindedir. Tarafların yapılan anlaşmadan memnun olduğu da gelen bilgiler arasındadır. Euro 2020 maçları nereden seyredileceği konusunda yakın zamanda ülkemiz açısından da bir bilgilendirme yapılması beklenmektedir. Bu sayede Türkiye’den maçları takip edecek olan spor tutkunları da kendilerine bir yol haritası çizebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir