Euro 2020 Hangi Ülkede?

Euro 2020 hakkında merak edilen pek çok farklı konu bulunmaktadır. Şampiyonanın dört yılda bir düzenlenmesi, geçen zaman içerisinde pek çok sporseverin sistemi unutması bu durumun nedenleri arasında yer almaktadır. Üstelik UEFA açıklamaları, 60.yıl olan 2020 içerisinde farklı uygulamalar yapılacağını da göstermektedir. Özellikle maçların oynanmasında etkili olan ev sahibi ülkelerin çeşitlendirilmesi önemli bir yenilik olarak kayıt altına alınmıştır. Futbolseverler hem ülkemizin maçlarının nerede oynanacağını hem de Euro 2020 hangi ülkede oynanacak şeklindeki genel bilgilendirmelerin tümüne içeriklerimizden erişim sağlayabilmektedir.

Euro 2020 Hangi Ülkede Yapılacak?

Avrupa Futbol Şampiyonası birbirinden farklı ülkelerde yapılacak maçlar bütününde oluşacaktır. Maçların hangi ülkelerde yapılacağı ise grup sistemine göre belirlenmiştir. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl yapılan elemeler çerçevesinde gruplarında birinci ya da ikinci olan ülkelerin isimleri çekiliş torbalarına aktarılmıştır.

A ile başlayan gruplar alfabetik olarak F’ye kadar devam etmektedir. Her grup için ayrı bir ülke ve şehir belirlenmiştir. Örneğin Euro 2020 hangi ülkede oynanacak sorusu A Grubu için İtalya ve Azerbaycan şeklinde olacaktır. A Grubunun açıklanma nedeni ise A Millilerimizin bu grup içerisinde yer alması ile alakalıdır. Milli Takımızı A Grubunda olduğu için aynı zamanda şampiyonanın açılış maçına da imza atacaktır. Açılış maçı için İtalya ile karlı karşıya gelecek olan A Millilerimiz 12 Haziranda Roma – Olimpiyat Stadyumu’nda ter dökecektir. A Millilerimizin A Grubu içerisinde İtalya’dan başka Galler ve İsviçre ile karşı kaşıya geleceği bilinmektedir. Roma’da oynanan maçların yanı sıra devam maçları için Azerbaycan – Bakü’ye de gidilecektir. Çünkü E Grubu için ev sahibi olarak belirlenen ülkelerin bir diğeri de Azerbaycan’dır. Peki, turnuvadaki diğer ev sahibi ülkeler hangileridir?

Ev Sahibi Ülkeler

Euro 2020 ülkeleri resmi olarak belirlendiği için konu hakkında net veriler paylaşılabilmektedir. Turnuvanın oynanacağı ülkelerin en önemlileri İngiltere, Almanya ve Rusya şeklindedir. Euro 2020 içerisinde yapılacak olan maçlara ev sahipliği yapacak diğer ülke isimleri; Romanya, Azerbaycan, Danimarka, İtalya, İspanya, İskoçya ve Macaristan’dır. Euro 2020 hangi kentlerde konusu ise ülkelerin kesinlik kazanmasından sonra gündemdeki yerini almıştır. Gelişmiş ülkelerin alternatif kentleri arasından yapılan seçimlerde ulaşımdan stadyumların uluslararası standartların altında olup olmamasına kadar pek çok detay inceleme altına alınmıştır. Bu bağlamda on iki farklı şehrin ismi yayımlanmıştır. Münih, Budapeşte, Kopenhag, Bilbao, Dublin, Glasgow, Bükreş, Londra, Roma, Bakü, Amsterdam ve Saint Petersburg, mücadeleler için ev sahibi konumunda olan şehirlerdir.

Euro 2020 Finalleri Hangi Ülkede?

Euro 2020 final maçları nerede şampiyonanın en önemli ayrıntıları arasında yer tutmaktadır. Öncelikle final maçları sadece heyecanın doruklarda yaşanması anlamına gelmemektedir. Çünkü final maçlarına bilet bulmak ya da maçların oynanacağı şehirde konaklama gerçekleştirmek için oldukça uzun süre öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Çünkü şampiyona dünyanın dört bir yanından sporseverin tek bir merkezde toplanmasını sağlamaktadır. Peki, Euro 2020 finalleri nerede oynanacak? Konu hakkında yapılan açıklamalar final maçlarının tamamının İngiltere’de oynanacağını göstermektedir. Londra merkezinde gerçekleştirilecek olan mücadeleler için şehrin büyük bir hazırlık içinde olduğu da gelen bilgiler arasında bulunmaktadır. Londra aynı zamanda D Grup maçlarının takip edileceği şehirlerden de biridir. D Grubu içerisinde oynanacak olan diğer maçları takip etmek isteyenlerin ziyaret edeceği alternatif kent Glasgow olacaktır. 12 Haziranda başlayacak olan maçlar 12 Temmuzda oynanacak olan finalle sona ereceği duyurulmuştur. Yarı final maçları ise 7 – 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir