Euro 2020 Karşılaşmaları

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası dünya çapında sporseverler tarafından büyük bir merakla beklenmektedir. Maç tarihlerinin yaklaşması ile birlikte detayların iyice netlik kazanması ise spor tutkunlarının memnun olmasını sağlamaktadır. Bilindiği üzere bu yıl 60.sı düzenlenecek olan şampiyona için pek çok yenilik hayata geçirilecektir. Ev sahibi ülkelerden sürpriz uygulamalara kadar hemen her madde, UEFA tarafından resmiyet kazandırılmasının ardından paylaşılmaktadır. Euro 2020 maçları elemelerle başlangıç yapmıştır. Elemeler için birbirinden dişli rakiplerden oluşan gruplar kura sistemi çerçevesinde belirlenmiştir. Her sene olduğu gibi Euro 2020 eleme maçlarında grubunun ilk ikisi olan takımlar doğrudan şampiyona bileti temin etmektedir. H Grubu içerisinde Fransa gibi favori gösterilen takımlarla eşleşen A Millilerimiz, gurubunun ikincisi olarak ismini direkt olarak turnuvaya da yazdırmıştır.

2020 Avrupa Şampiyonası Maçları

Eleme maçlarının tamamlanmasının hemen ardından turnuva için kesinleşen yirmi ülke belirlenmiş olmaktadır. Geriye kalan son dört ülke takımı için ise Mart 2020 içerisinde Play-off karşılaşmaları gerçekleştirilecektir. Böylelikle şampiyona torbalarından çıkacak olan ülke isimleri de netlik kazanmış olacaktır. Türkiye, Euro 2020 maçları kurasında ismini 3. Torbaya eklemeyi başarmıştır. canlı olarak yayımlanan kuralar çerçevesinde ise A Milli Takımımızın şampiyona ana rakipleri belirlenmiştir. Öncelikle A Millilerimiz elemelerde H Grubunda yer almalarına karşın şampiyonada A Grubunda Mücadele edeceklerdir. Gerçekleştirilecek olan mücadelelerde en zorlu grup içerisinde Fransa gibi favori takımların da yer aldığı F Grubudur. Öte yandan merak edenler için A Milli Takımımızın rakipleri; İtalya, İsviçre ve Galler ile eşleşmiştir. Takımların kuralarının çekilmesinin hemen ardından mücadele tarihleri, zamanları ve yerleri ile alakalı detaylar da kesinlik kazanmıştır.

Euro 2020 Maçları Ne Zaman?

Euro 2020 karşılaşmaları için genel zaman aralığı oldukça uzun zaman öncesinden belirlenmiştir. UEFA resmi kanallarından yapılan açıklamalar çerçevesinde karşılaşmaların 12 Haziranda oynanacak açılış maçı ile başlayacağı bilinmektedir. Mücadeleler sonrasında gerçekleştirilecek olan final maçının tarihi ise 12 Temmuz şeklindedir. Torba kuraları çerçevesinde grupların belirlenmesinden sonra A Milli Takımımız maç takvimi de netlik kazanmıştır. Üstelik A Millilerimiz A Grubu içerisinde yer aldığı için 12 Haziranda şampiyonanın açılış maçını oynayacaktır. İtalya ile oynanacak olan maçtan sonra A Millilerimiz diğer maçlar için 17 ve 21 Haziran tarihlerini beklemek zorunda kalacaktır. Türkiye, 17 Haziranda Galler ile 21 Haziranda ise İsviçre ile karşı karşıya gelecektir. A Milli Takım kadrosu hakkında ise henüz net bir açıklama gelmemiştir. Buna karşın kadronun eleme maçları ile benzerlik göstermesi beklenmektedir. Spor tutkunları için maç tarihlerinden sonra Euro 2020 nerede içerikleri önem arz etmeye başlamaktadır. Mekân bilgilerini de içeriklerimizden temin edebilirsiniz.

Euro 2020 Maçları Nerede Oynanacak?

Euro 2020 hangi ülkede oynanacak konusu için on iki farklı isim sayılması gerekecektir. UEFA, 60.yıla özel olarak on iki farklı ev sahibi ülke belirleyerek şampiyonanın ruhunu gençleştirmeye çalışmıştır. Ülkeler gruplara göre belirlenmiştir. Bakü, Roma, Saint Petersburg, Kopenhag, Amsterdam, Bükreş, Londra, Glasgow, Bilbao, Dublin, Münih, Budapeşte ev sahibi ülke şehirlerindendir. Mücadelelerin yarı final ve final ayaklarının oynanacağı tek şehir ise Londra olarak açıklanmıştır. 90 bin kişi kapasitesi olan Wembley Stadı da mücadelelerin gerçekleşeceği ana alandır. Euro 2020 maçları nerede oynanacak konusu A Millilerimiz şeklinde özele de indirgenmektedir. Öncelikle A Milli Takımımız 12 Hazirandaki İtalya açılış maçında Roma’da boy gösterecektir. Sonraki zamanlarda oynanacak olan Galler ve İsviçre maçları için ise Azerbaycan başkenti olan Bakü’ye geçiş sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir