Euro 2020 Ne Zaman?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın yaklaşması ile birlikte hakkında sorulan soru sayılarında bir artış gözlemlenmiştir. Futbolseverlerin maçların tamamını takip etmek istemesi, şampiyonanın dört yılda bir kez düzenlenmesi ve bu sene 60. yılı olması merakların fazla olma nedenlerinden sadece birkaçıdır. Öncelikle şampiyonanın 60. yılı olması sebebi ile bu sene pek çok yenilik getirilmiştir. Euro 2020 nerede içeriklerinin tamamen değişmesine yol açan yeniliklerin en önemlisi ev sahibi kentlerin sayısının 12’ye yükseltilmesidir. Hatta UEFA resmi kalemlerinden gelen açıklamalar ülke sayısının ilk olarak 13 şeklinde ayarlandığı yönündedir. Fakat Brüksel Stadyumu’nun inşa faaliyetlerinin sona ermemesi kentin listede boy gösterememesine neden olmuştur. Peki, Euro 2020 ne zaman başlayacak?

Euro 2020 Ne Zaman Başlayacak?

Euro 2020 ne zaman başlayacak için öncelikli olarak ülke isimlerinin kesinleştirilmesi gerekmektedir. Futbolseverler tarafından bilindiği üzere geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirilen elemelerde gruplarda ilk ikiye giren ülkelerin şampiyonaya isimlerini yazdırmaları garantilenmiştir. Bu kapsamda Türkiye de dâhil olmak üzere turnuvanın yirmi ülkesinin maç tarihleri belirlenmiştir. Fakat ana şampiyonada 24 ülkenin olması gerekmektedir. Sona kalan dört ülke için ise bir gelenek olarak Play – Off mücadeleleri gerçekleştirilecektir. Euro 2020 elemeleri ne zaman şeklinde de yapılan Play – Off mücadele tarihleri için 26 Mart 2020 verilmektedir. 26 Martta başlayacak olan mücadelelerin 31 Mart itibari ile sona ereceği bilinmektedir. Bu sayede gruplarda boy gösteren ülke takımlarının son dört rakibini de tanımaları mümkün olacaktır. Avrupa Futbol Şampiyonası kapsamında ter dökecek olan isimlerin belirlenmesinden sonra sıra ana turnuvanın ne zaman yapılacağına gelmektedir. Konu hakkındaki en genel açıklama ise 12 Haziran – 12 Temmuz 2020 şeklindedir.

Euro 2020 Ne Zaman Oynanacak?

Zaman aralıklarının geniş olması daha detaylı açıklamaların yapılmasını gerekli kılmaktadır. Öncelikle herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tarihler belli aralıklara bölünmüş durumdadır. Zaman aralıkları hem ulaşım açısından hem de sporcuların yorgunluk yaşamamaları açısından geniş tutulmaya çalışılmıştır. Peki, Euro 2020 ne zaman oynanacak? Daha doğrusu A Millilerimiz rakipleri ile hangi tarihlerde karşı karşıya kalacak? A Milli Takımımız Bükreş’te gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında A Grubu içerisine dâhil edilmiştir. Bu da 12 Haziranda yapılacak olan açılış maçının taraflarından biri olmamızı sağlamıştır. A Milli takımımızın 12 Haziran sonrasındaki maç takviminde ise 17 ve 21 Haziran yer almaktadır. Maçların sonuçlarına göre ise sıralı olarak çeyrek yarı ve final maçlarına katılım gösterilip gösterilemeyeceği kesinleşecektir. Çeyrek finaller için 3 – 4 Temmuz tarihleri açıklanmıştır. Yarı final maçları 7 – 8 Temmuzda oynanacak ve son olarak 12 Temmuzda final maçı yapılacaktır.

Euro 2020 Nerede?

Euro 2020 ne zaman ve nerede özellikle maçlara bilet temin etmek isteyenler tarafından detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. A Millilerimizin 12 Haziranda İtalya ile oynayacağı açılış maçı Roma Olimpiyat Stadında gerçekleştirilecektir. Sonraki maçlar için ise Azerbaycan Bakü’ye gidilecektir. Maçlar iki ülkenin de Olimpiyat Stadında gerçekleştirilecek olan maçlar A Grup ülkelerinin tamamını ağırlayacaktır. B Grubu için 13 – 17 – 18 – 22 Haziran tarihleri verilmiştir. Maçlar Rusya ve Danimarka ev sahipliğinde takip edebilecektir. Euro 2020 maçları nerede, C Grubu için; Hollanda – Romanya, D Grubu için; İngiltere – İskoçya; E Grubu için İspanya – İrlanda Cumhuriyeti; F Grubu için Almanya – Macaristan şeklinde açıklanmaktadır. Her ülke şehrinin de öncesinden belirlenmesi, gerek konaklama gerek ulaşım ve seyahat açısından daha planlı ve daha sorunsuz şekilde hareket imkânı yaratmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir