Türkiye Euro 2020 Hangi Grupta?

Euro 2020 Türkiye’nin durumu ve şampiyona milyonlarca futbolsever tarafından hem takip edilmekte hem de heyecanla beklemektedir. Bu neden yüzünden şampiyona tarihlerinden mücadelelerin nerelerde oynanacağı ve kuralar gibi etmenler belirli bir düzen içerisinde devam ettirilmektedir. Bilindiği üzere mücadelelerin 12 Haziran 2020 ve 12 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Açıklamalarda öncelik ise eleme gruplarına verilmiştir. Euro 2020 eleme grupları arasında Türkiye H Grubu içerisinde ter dökmüştür. Altı farklı ülkeden oluşan H Grubu içerisinde A Millilerimizin yanı sıra Moldova, Andorra, Arnavutluk, İzlanda ve Fransa da bulunmaktadır. Grupta yirmi beş puanla birinci olan Fransa ve yirmi üç puanla ikinci olan Türkiye, şampiyonaya doğrudan katılan yirmi ülkeden biri olarak isimlerini eleme torbalarına yazdırmayı başarmışlardır.

Türkiye Euro 2020 Hangi Torbada?

Euro 2020 içerisinde hangi takımların birbirleri ile mücadele edeceklerinin kesin sonuçları torbalardan çekilecek kuralar kapsamında belli olmaktadır. Dört farklı torbadan yapılacak olan çekilişlerde ise her torbada altı farklı ülke yer almaktadır. Ülkelerin torbalarda isimlerine yer bulmalarında belli formatların takip edildiği bilinmektedir. Özellikle puan durumları bu alanda en etkili sistemlerden biridir. Türkiye Euro 2020 hangi torbada soruları üç olarak yanıtlanmaktadır. Her torbada hangi ülkelerin yer aldığının açıklanması aynı zamanda şampiyonada ismini kesinleştirmiş olan ülkelerin bilinmesini de garantileyecektir. Bu bağlamda 1. Torba içerisinde; İtalya, Belçika, İngiltere, Almanya, Ukrayna ve ispanya yer almaktadır. 2.torba Hollanda, Fransa, Hırvatistan, İsviçre, Polonya ve Rusya’dan oluşmaktadır. A Millilerimizin de yer aldığı 3. Torbadaki diğer ülkeler ise Portekiz, Danimarka, Avusturya, İsveç ve Çekya olarak bilinmeye başlayan Çek Cumhuriyeti’dir. Son torbanın kesinleşen isimleri Galler ve Finlandiya’dır. Diğer dört isim için ise Mart 2020’de oynanacak play off mücadelelerinin beklenmesi gerekecektir.

Türkiye Euro 2020 Grubu Belli Oldu Mu?

Euro 2020 grupları torbalardan çekilen kuralar çerçevesinde belirlenmiştir. Çekilişler ise Romanya başkenti olan Bükreş’te gerçekleştirilmiştir. Böylelikle play off oynayacak takımlar hariç tutulmak üzere ülkelerin kimlerle mücadele edeceği kesinleştirilmiş olmaktadır. Bu durum çerçevesinde ülkemizin ismi A grubunda yer almaktadır. Türkiye, grubunda; İtalya, Galler ve İsviçre ile karşı karşıya gelecektir. B Grubunda; Danimarka, Finlandiya, Belçika ve Rusya bulunmaktadır. Hollanda, Ukrayna, Avusturya’dan oluşan C Grubunda son isim play off D Grup kazananı olacaktır. Avrupa Şampiyonası gruplarında D grubunda İngiltere, Hırvatistan, Çekya kesin isimlerken gruba play off C Grup kazananı da eklenecektir. E Grubunda bulunan isimler play off B Grup kazananı ve İspanya, İsveç, Polonya şeklindedir. Son grup olan F grubunda ise Almanya, Fransa, Portekiz ve play off A grup kazananı yer alacaktır.

A Grubu Maçları Ne Zaman?

Türkiye Euro 2020 A Grubu maçları da kura çerçevesinde belirlenmiştir. Buna göre ülkemiz ilk mücadelesini 12 Haziran 2020 tarihinde İtalya ile gerçekleştirecektir. Aynı zamanda şampiyona açılış maçlarından da biri olacak mücadele Roma’da oynanacaktır. A Grubu içerisinde bilindiği üzere Galler ve İsviçre de yer almaktadır. A Millilerimiz Galler ise 17 Haziran 2020 tarihinde Bakü’de 19:00’da karşılaşacaktır. İsviçre ile de Bakü’de oynanacak olan maçın tarihi ve zamanı ise 21 Haziran 2020 19:00 şeklindedir. Euro 2020 maç tarihlerinin açıklanması ile birlikte ev sahibi ülkelerin isimleri de kesinleştirilmiş olmaktadır. Bakü A Grup maçlarının oynanacağı yerdir. Ancak yâri finaller ve finaller için İngiltere’ye gidilmesi gerekecektir. Yarı final ve final maçları ülkelerin belirlenmesinden sonra İngiltere’nin en büyük stadyumlarından birinden tüm dünya tarafından canlı bir şekilde takip edilerek şampiyona kazananı belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir